کیف پول متامسک یکی از کیف پول‌های مطرح در شبکه اتریوم

کیف پول متامسک یکی از کیف پول‌های مطرح در شبکه اتریوم و به طور کلی در حوزه ارزهای دیجیتال است. Metamask یک کیف پول مبتنی بر مرورگر در شبکه اتریوم بوده و در واقع پل ارتباطی میان مرورگرهای اینترنت و اپلیکیشن‌های غیرمتمرکزی است که بر روی شبکه اتریوم راه‌اندازی شده‌اند.

این کیف پول بستری را ایجاد کرده که از طریق آن می‌توان بدون راه‌اندازی یک نود کامل (Full Node) در شبکه بلاکچین اتریوم، با این شبکه در تعامل بود.

افراد با دانلود Extension متامسک بر روی مرورگر اینترنت خود (مانند گوگل کروم، فایرفاکس، بریو) می‌توانند از این کیف پول برای اتصال به پروتکل‌های دیفای و انجام تراکنش در آنها استفاده کنند.

همانند سایر کیف پول‌های نرم‌افزاری، شما می‌توانید در متامسک، کیف پول اتریوم خود را بسازید.

در زمان ساخت کیف پول، عبارت بازیابی یا Seed کیف پول شما در اختیار شما قرار می‌گیرد. این کلمات بازیابی به صورت آفلاین ایجاد می‌شود و به صورت رمزنگاری شده در سیستم شما (لپ تاپ یا گوشی موبایل) ذخیره می‌شود.

Metamask ادعا می‌کند که فایل رمزنگاری شده Seed کاربران خود را در سرورهای خود ذخیره نمی‌کند و این فایل تنها در سیستم کاربر ذخیره می‌شود.

Check Also

Russia’s prosecutor general, Igor Krasnov, says new crypto regulations are needed to combat corruption as — in his view — digital assets are often used to facilitate crime.

Russia’s prosecutor general, Igor Krasnov, says new crypto regulations are needed to combat corruption as …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *